Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. BEZPIECZNY PIESZY

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji dążą do POPRAWY stanu BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH w garnizonie stołecznym, dlatego w dniach 6 – 7 grudnia 2023 roku przeprowadzają wzmożone działania prewencyjno – kontrolne, których celem jest wyeliminowanie naruszeń powodowanych przez uczestników ruchu drogowego w relacji kierujący pojazdem – pieszy.

 2. Z dożywotnim zakazem wsiadł za kierownicę

  Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby, które kierują pojazdami mechanicznymi, pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia pojazdów. Zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego przestępstwo to, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W weekend nasielscy funkcjonariusze zatrzymali 29- latka, który wsiadł za kierownicę, posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 3. Nasielscy dzielnicowi zatrzymali pijanego amatora kawy

  W sobotę funkcjonariusze nasielskiego komisariatu patrolując rejon gminy, zauważyli jadącego wężykiem mercedesa. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, za kierownicą ujawnili kompletnie pijanego 65- latka. Badanie staniu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkańcowi gminy Nasielsk grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 4. TRZEŹWY KIEROWCA 2023

  Policjanci w dniach 1 – 2 grudnia 2023 roku prowadzą działania prewencyjno – kontrolne pn. „TRZEŹWY KIEROWCA 2023”. Dążą do wyeliminowania z ruchu drogowego kierujących, którzy podejmują decyzję o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających, a także do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Profilaktyka społeczna

Powrót na górę strony