Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z młodzieżą w Małocicach

Data publikacji 17.06.2022

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim spotkały się z środę z uczniami siódmej i ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej w Małocicach. Funkcjonariuszki mówiły o odpowiedzialności prawnej nieletnich, bezpieczeństwie podczas wakacji, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą. Nie zabrakło również informacji o służbie w policji i promocji zawodu policjanta.

W spotkaniu z młodzieżą szkolną klas VII i VIII uczestniczyła oficer prasowa i profilaktyczka z nowodworskiej komendy. Jednym z tematów poruszonych podczas prelekcji była odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Policjantki wytłumaczyły uczestniczącej w spotkaniu młodzieży, czym jest demoralizacja i czyn karalny. Wyjaśniły kiedy nieletni może odpowiadać za swoje czyny i o konsekwencjach niestosowania się do obowiązujących przepisów prawnych.

Asp. Aneta Fabisiak- Wydurska przypomniała uczestnikom zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku w okresie wakacyjno- letnim na świeżym powietrzu, jak również w rejonie zbiorników wodnych. Oficer prasowa zachęcała absolwentów szkoły do służby w  policji, tłumacząc jak krok po kroku wygląda proces rekrutacji do oraz jak ciekawa jest praca w służbach mundurowych.

Na zakończenie uczestnicy zadali przybyłym do nich policjantkom wiele ważnych i ciekawych pytań. Młodzież podczas dyskusji była bardzo zaangażowana, a całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

 

podkom. Joanna Wielocha/rm

 

  • policjantki podczas spotkania z uczniami
    policjantki podczas spotkania z uczniami
  • policjantki podczas spotkania z uczniami
    policjantki podczas spotkania z uczniami
  • policjantki podczas spotkania z uczniami
    policjantki podczas spotkania z uczniami
Powrót na górę strony