Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez uprawnień, na "podwójnym gazie" i zdecydowanie zbyt szybko

Data publikacji 13.07.2021

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Wyszogrodu, którego w sobotę zatrzymali policjanci nowodworskiego ruchu drogowego. 36-latek prowadził opla mając w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania. Dodatkowo, w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 63 km/h.

10 lipca 2021 r. przed północą, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w nowym Dworze Mazowieckim,  na drodze nr 62 w Emolinku gm. Zakroczym podjęli kontrolę drogową wobec kierującego oplem mężczyzny. Powodem interwencji było znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Siedzący za kierownicą auta 36-latek pędził z prędkością aż 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny  woń alkoholu. Postanowili więc sprawdzić jego stan trzeźwości.  Okazało się, że 36-latek jest pijany, a badanie wykazało, że mieszkaniec Wyszogrodu w wydychanym powietrzu ma blisko 2 promile alkoholu.

Oprócz tego sprawdzenie w systemie ujawniło, że kontrolowany mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. W związku z popełnionymi wykroczeniami mundurowi zastosowali wobec 36-latka postępowanie mandatowe.

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha/mg

 

Powrót na górę strony