Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KONTROLE AUTOKARÓW - NOWODWORSCY POLICJANCI ZAPRASZAJĄ

Data publikacji 27.06.2022

Rozpoczęły się wakacje. Jak co roku, policjanci ruchu drogowego będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zachęcają do kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież. Kontrole tych pojazdów odbywają się na parkingu przed budynkiem NOSiR w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Sportowej 66 w godzinach 6.00-22.00, po wcześniejszym zgłoszeniu.

Aby wyjeżdżające w trasę autokary z dziećmi i młodzieżą bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci przeprowadzają kontrole autokarów.  Sprawdzane są między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego oraz stan techniczny pojazdu.

Nowodworscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują autokary  na parkingu przed halą sportową Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Sportowej 66 lub doraźnie po wcześniejszym uzgodnieniu, poza wytypowanym miejscem.

Punkt kontroli autokarów funkcjonuje codziennie. Kontrole dokonywane są na podstawie wcześniejszego telefonicznego lub pisemnego  zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pod numerami telefonów:

  • 47 72 44 237 lub 47 72 44 239 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00
  • e- mail: sebastian.podgorski@ksp.policja.gov.pl

Jednocześnie informujemy, iż na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

 

podkom. Joanna Wielocha

Powrót na górę strony