Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka rozmawiała o bezpieczeństwie na półkoloniach

Data publikacji 29.07.2022

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyła w kolejnych zajęciach zorganizowanych podczas półkolonii w NOSiR. Podczas prelekcji przekazała uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Opowiedziała również o swojej pracy, zaprezentowała wyposażenie do służby i elementy umundurowania, które dzieci mogły dotknąć i przymierzyć. Zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze.

Funkcjonariuszka z nowodworskiej komendy spotkała się wczoraj się z dziećmi biorącymi udział w półkoloniach, organizowanych w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Spotkanie miało charakter profilkatyczno- informacyjny. Oficer prasowa przypomniała uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku m. in. nad wodą czy podczas poruszania się po drogach. Tłumaczyła, jak uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, które mogłyby zakłócić wakacyjny wypoczynek i zabawę. Zwróciła też uwagę, w jakich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność oraz przypomniała najmłodszym numer alarmowy 112.

W czasie tego spotkania dzieci zapoznały się z pracą mundurowych i obejrzały elementy wyposażenia z jakiego korzystają funkcjonariusze, podczas codziennej służby.

Dzieci otrzymały ulotki infomacyjne dotyczące zasad bezpieczeństwa nad wodą, w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" jak również " Bezpieczne wakacje".

Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Uczestnicy byli zaangażowani w zajęcia i wykazali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa.

 

podkom. Joanna Wielocha

  • policjantka podczas spotkania z uczniami
    policjantka podczas spotkania z uczniami
  • policjantka podczas spotkania z uczniami
    policjantka podczas spotkania z uczniami
  • policjantka podczas spotkania z uczniami
    policjantka podczas spotkania z uczniami
Powrót na górę strony