Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał pijany, uszkodził zaparkowane auta, a na koniec zabrykadował się w mercedesie

Data publikacji 03.10.2022

Kilka dni temu policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali 33-latka, który kierował mercedesem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Uszkodził również zaparkowane pojazdy. Na koniec zamknął się w pojeździe i nie chciał otworzyć drzwi policjantom. Okazało się, że mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do których popełnienia się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

W nocy z 28/29 września br., na numer alarmowy oficera dyżurnego zatelefonował mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. Poinformował, że zauważył jadącego przez most na Wiśle mercedesa, którego kierujący prawdopodobnie jest pijany. Pojazd poruszał się całą szerokością drogi, co chwila odbijając się od barierek. Zgłaszający, nie tracąc auta z zasięgu wzroku, jechał za nim i telefonicznie informował policjantów, w którym kierunku auto się przemieszcza.

Kierowca mercedesa na ul. Cichej spowodował kolizję, uderzając w zaparkowane pojazdy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Mundurowi z Wydziału Prewencji niezwłocznie udali się na ul. Leśną. Tam zauważyli uszkodzonego mercedesa. Kierujący nim mężczyzna zamknął się w aucie od środka i nie chciał otworzyć drzwi mundurowym.

Funkcjonariuszom udało się dostać do wnętrza pojazdu. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 33-latek w wydychanym powietrzu ma ponad 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. W tym czasie policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. 33-latek do wszystkiego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia, to również skrajna nieodpowiedzialność, która może nieść ze sobą tragiczne w skutkach konsekwencje. Policja apeluje o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

 

podkom. Joanna Wielocha/ea

 

  • policjant z zatrzymanym
    policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony