Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca chciał pomóc nietrzeźwemu koledze

Data publikacji 26.01.2023

Dwoma zatrzymaniami zakończyła się nocna interwencja nowodworskich mundurowych. 20-latek i jego 23-letni kolega usłyszeli zarzuty kierowania pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz złożenia obietnic udzielenia korzyści majątkowej interweniującym policjantom. Teraz każdemu z nich grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kilka dni temu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę na terenie powiatu nowodworskiego. Około godz. 2:30 na ul. Thommee w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę. Za kierownicą siedział młody mężczyzna. Mundurowi postanowili zbadać jego stan trzeźwości. Przypuszczali, że może być pijany. Badanie alkomatem rozwiało ich wątpliwości. Kierowca skody wydmuchał blisko promil alkoholu. Podczas interwencji na miejscu pojawił się kolega 20-latka.

Chętny do pomocy 23-latek przyjechał swoim audi. Funkcjonariusze ponownie wyczuli woń alkoholu, tym razem od drugiego z mężczyzn. Jego również zbadali na stan trzeźwości. Okazało się, że jest pijany. W organizmie miał 1,26 promila alkoholu.

W trakcie zatrzymania młodszy z nich złożył policjantom nowodworskiej drogówki obietnicę udzielenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych.

Żeby tego było mało, drugi z mężczyzn również obiecał łapówkę funkcjonariuszom prewencji, w trakcie gdy przewozili go do nowodworskiej komendy.

Zarówno 23-latek jak i jego o trzy lata młodszy kolega noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W tym czasie policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Następnego dnia prokurator z nowodworskiej prokuratury przedstawił im zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz złożenia obietnic udzielenia korzyści majątkowej policjantom.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat więzienia.

 

podkom. Joanna Wielocha/bś

Powrót na górę strony