Aktualności

Blisko 3 lata więzienia za jazdę "bez trzymanki"

Data publikacji 10.11.2023

W środę czosnowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jadącego rowerem 23-latka. Okazało się, że mieszkaniec powiatu legionowskiego był poszukiwany czterema nakazami doprowadzenia oraz zarządzeniem w celu ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna trafił do jednostki penitencjarnej.

8 listopada 2023 r. po południu, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czosnowie patrolowali rejon gminy. W miejscowości Adamówek zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, który nie trzymał rąk na kierownicy. Policjanci zatrzymali 23-latka do kontroli drogowej. W związku z popełnionym wykroczeniem nałożyli na niego mandat karny.

Podczas interwencji okazało się jednak, że mieszkaniec Nieporętu jest poszukiwany aż czterema nakazami doprowadzenia, wydanymi przez Sąd Rejonowy w Legionowie oraz na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz, w celu ustalenia miejsca pobytu.

Pierwsze dwa nakazy dotyczyły kar pozbawienia wolności w wymiarze po roku każdy, trzeci 175 dni aresztu, a ostatni odbycia kary 74 dni pozbawienia wolności.        

Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna trafił już do jednostki penitencjarnej, gdzie spędzi blisko 3 lata.                                                           

 

podkom. Joanna Wielocha/ea                                                                                                               

Powrót na górę strony