Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowodworscy policjanci uczestniczyli w turnieju piłki nożnej halowej

Data publikacji 09.02.2024

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim w dniach 7-8 lutego 2024 r. wzięli udział w XIV Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej, im. podkom. Andrzeja Struja.

Ceremonia otwarcia turnieju odbyła się 6 lutego br.  i miała miejsce w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, gdzie przedstawiciele nowodworskiej komendy wzięli w niej czynny udział.

Turniej rozgrywany był na hali sportowej, na warszawskiej Pradze. Łącznie wzięło w nim udział 90 drużyn. Zaskoczeniem może być udział Reprezentacji Policji ze Słowacji i Ukrainy, które rywalizowały kolejno w grupie F i G.

Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyła w rozgrywkach grupy C i złożona była z 11  zawodników. Funkcjonariusze rozegrali mecze z przedstawicielami służb mundurowych, którzy na co dzień pełnią służbę nie tylko w granatowym mundurze.

W skład grupy C oprócz nowodworskich policjantów weszli ponadto: Jednostka Wojskowa Agat, KWP Kraków, Służba Ochrony Państwa, KWP Kielce, 1 Baza Lotnictwa Transportowego, KRP Warszawa V, KWP Wrocław.

Turniej poświęcony był pamięci tragicznie zmarłego policjanta, podkom. Andrzeja Struja, który zginał 10 lutego 2010 r., gdy podczas ostatniego dnia swojego urlopu podjął interwencję wobec dwóch młodocianych bandytów, którzy wywołali awanturę na jednym z przystanków tramwajowych na warszawskiej Woli.

Sportowa rywalizacja o Puchar Komendanta Głównego Policji odbywa się pod honorowymi patronatami: Ministra Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

 

podkom. Joanna Wielocha

  • nowodworscy policjanci podczas turnieju piłki nożnej halowej 2024 r.
    nowodworscy policjanci podczas turnieju piłki nożnej halowej 2024 r.
  • nowodworscy policjanci podczas turnieju piłki nożnej halowej 2024 r.
    nowodworscy policjanci podczas turnieju piłki nożnej halowej 2024 r.
Powrót na górę strony