Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukrył w słoikach i pudełku

Data publikacji 01.04.2024

W czwartkowe popołudnie funkcjonariusze zakroczymskiego i modlińskiego posterunku zatrzymali 31- latka, który w miejscu zamieszkania posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli słoiki i pudełko, w których ukryte były narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

29 marca br. po godz. 16:00, policjanci z Posterunku Policji w Zakroczymiu oraz Posterunku Policji Modlin udali się do 31- latka z zakroczymskiej gminy. Posiadali informacje, że mężczyzna w miejscu zamieszkania posiada narkotyki.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi w pokoju, który zajmował 31- latek ujawnili słoiki oraz pudełko z zawartością środków odurzających. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że są to kolejno: amfetamina, mefedron, marihuana oraz metaamfetamina. Ujawnione  substancje zostały przez policjantów zabezpieczone, a mieszkaniec Zakroczymia trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych nowodworskiej komendy.

Zebrany przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawiania wolności.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

podkom. Joanna Wielocha

  • policjant z zatrzymanym
    policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony