Aktualności

Współpraca nowodworskich i płońskich policjantów doprowadziła do zatrzymania sprawców kradzieży mercedesa

Data publikacji 04.04.2024

Zatrzymaniem dwóch mężczyzn oraz przedstawieniem zarzutów dotyczących m.in. kradzieży mercedesa, zakończyły się wspólne działania policjantów z Komend Powiatowych Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Płońsku. Mundurowi odzyskali samochód skradziony kilka godzin wcześniej w Modlinie Twierdzy. 42- latek i 44- latek usłyszeli długą listę zarzutów.

Po nitce do kłębka. Tak można w skrócie opisać współpracę policjantów, która doprowadziła do odzyskania skradzionego w Nowym Dworze Mazowieckim mercedesa. Natychmiastowa reakcja na informację oraz profesjonalnie przeprowadzone działania policjantów, w kilka godzin pozwoliły na odzyskanie samochodu i zatrzymanie mieszkańców powiatów nowodworskiego i płońskiego.

W nocy sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do trzech samochodów, z których ukradli paliwo. Czwartego mercedesa ukradli. Mundurowi z Posterunku Policji Modlin, którzy pierwsi zjawili się na miejscu przestępstwa, w odpowiedzi na informację uzyskaną od właściciela, podjęli natychmiastowe działania. Ustalili, że dwóch mężczyzn, poruszających sie tym mercedesem, na jednej z pobliskich stacji ukradło paliwo. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował wizerunki sprawców oraz wskazał kierunek w którym pojazd odjechał. Mundurowi na podstawie zapisu z monitoringu rozpoznali dobrze im znanych mężczyzn.

Wkrótce mercedes został zatrzymany przez patrolowców z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Kierujący autem był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 44- latek w wydychanym powietrzu miał aż 2,6 promila alkoholu i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Mundurowi ustalili, że 42- latek z powiatu nowodworskiego i 44- latek z powiatu płońskiego wspólnie i w porozumieniu dokonali najpierw kradzieży z włamaniem w Modlinie Twierdzy, następnie kradzieży mercedesa oraz kradzieży paliwa na stacji w Zakroczymiu. Dodatkowo 44- latek usłyszał jeszcze zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Policjanci z płońskiej jednostki ustalili także, że 44- latek wcześniej dopuścił się kradzieży sklepowej na kwotę blisko 1500 zł. Nowodworscy śledczy przedstawili mu kolejny zarzut kradzieży sklepowej, tym razem w Zakroczymiu na kwotę prawie 1500 zł. Za to również poniesie surowe konsekwencje.

Każdemu z podejrzanych grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha/JW

Powrót na górę strony