Aktualności

Nowodworscy policjanci uratowali 2 łoszaki

Data publikacji 03.05.2024

Policjanci ruchu drogowego we wtorkową noc stanęli przed niecodziennym wyzwaniem. Po zderzeniu auta osobowego z ciężarną klępą w Popowie Borowym, na świat przyszły dwa młode łoszaki. Policjanci przekazali je pod specjalistyczną opiekę. Dwie młode samiczki przebywają teraz w Fundacji Wzajemnie Pomocni, na terenie gminy Pomiechówek.

Do zdarzenia doszło we wtorek o godz. 21:20 na terenie gminy Nasielsk. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o potrąconej klępie. Po zderzeniu z lexusem ranna samica nieopodal miejsca zdarzenia urodziła dwa żywe i zdrowe łoszaki.

Funkcjonariusze nowodworskiego ruchu drogowego, którzy obsługiwali to zdarzenie, nie pozostali obojętni na los nowo narodzonych zwierząt. Zaopiekowali się łoszakami oraz podjęli działania, mające na celu zapewnienie im schronienia.

Dwie młode samiczki wkrótce znalazły bezpieczny dom i troskliwą opiekę. Na miejsce dojechali pracownicy Fundacji Wzajemnie Pomocni z Błędowa w gminie Pomiechówek. Policjanci przekazali im dwa odratowane zwierzęta. Łoszaki zostały zabrane do ośrodka, gdzie udzielono im fachowej pomocy.

 

podkom. Joanna Wielocha

 • uratowane łoszaki
  uratowane łoszaki
 • uratowane łoszaki
  uratowane łoszaki
 • uratowane łoszaki
  uratowane łoszaki
 • uratowane łoszaki
  uratowane łoszaki
Powrót na górę strony