Aktualności

Policjantki z wizytą w zakroczymskim przedszkolu

Data publikacji 09.05.2024

Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat, dlatego też 7 maja br. st.asp. Aneta Fabisiak- Wydurska odwiedziła dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego w Zakroczymiu. Edukowała maluchy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarówno podczas korzystania z dróg jak i letniego wypoczynku nad wodą. Opowiedziała też przedszkolakom o pracy policjanta, pokazując elementy wyposażenia i umundurowania, wykorzystywane podczas codziennej służby.

We wtorek funkcjonariuszki z Posterunku Policji w Zakroczymiu spotkały się z przedszkolakami, uczęszczającymi do Gminnego Przedszkola Publicznego "Radosna Wzgórze" w Zakroczymiu. Pani kierownik podczas zajęć informacyjno- profilaktycznych rozmawiała z najmłodszymi na temat bezpiecznych zachowań na drodze, zasad  poruszania się po ulicy, bezpieczeństwa nad wodą oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Policjantka przypomniała także dzieciom o numerze alarmowym 112, zasady bezpiecznym zachowaniu na przejściach dla pieszych, konieczności noszenia elementów odblaskowych, a także o tym, jak mają zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz podczas kontaktu z osobą obcą.

Dzieci miały również okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny funkcjonariuszom podczas służby.

Wizyta policjantek w przedszkolu była dla najmłodszych dużym przeżyciem. Wszystkie maluchy z uwagą i zaangażowaniem słuchały cennych rad, jakich udzieliła im podczas prelekcji funkcjonariuszka.

 

podkom. Joanna Wielocha

  • policjantka na spotkaniu z przedszkolakami
    policjantka na spotkaniu z przedszkolakami
  • policjantka na spotkaniu z przedszkolakami
    policjantka na spotkaniu z przedszkolakami
  • policjantka na spotkaniu z przedszkolakami
    policjantka na spotkaniu z przedszkolakami
Powrót na górę strony