Aktualności

Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego kierowcy w Nowym Dworze Mazowieckim

Data publikacji 18.06.2024

Po raz kolejny właściwa postawa świadków zdarzenia przyczyniła się do udaremnienia jazdy pijanemu kierowcy. Jak ustalili policjanci 34-latek poruszał się osobowym nissanem całą szerokością jezdni. Doprowadził też do zdarzenia drogowego z innym pojazdem. Kierujący miał 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W sobotni wieczór o godz. 19:30 w Centrum Nowego Dworu Mazowieckiego dwóch mężczyzn zauważyło kierującego osobowym nissanem. Styl jazdy wskazywał, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie, na ul. Paderewskiego doprowadził do zdarzenia drogowego z peugeotem.

Dwóch uczestników ruchu drogowego widząc tę sytuację, bez zbędnej zwłoki uniemożliwiło kontynuowanie dalszej jazdy mężczyźnie, a następnie wezwało na miejsce patrol Policji.

Dyżurny nowodworskiej jednostki niezwłocznie zadysponował w ten rejon patrol policjantów prewencji i ruchu drogowego. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili, że w chwili zdarzenia 34-letni kierowca nissana znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie potwierdziło zawartość 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Modlina Twierdzy nie posiadał też prawa jazdy, a pojazd, którym kierował nie miał aktualnych badań technicznych i został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadków. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

podkom. Joanna Wielocha/D.K

Powrót na górę strony