Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwa

Data publikacji 28.06.2011

Na dwa miesiące do aresztu śledczego trafił Andrzej F. Mężczyzna jest podejrzewany o oszustwa. Z informacji jakie posiadają policjanci wynika, że 49-latek wyłudził usługi telekomunikacyjne oraz trzy telefony komórkowe, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wstępnie łącznie wyceniono straty na ponad 4 tysiące złotych.

Z ustaleń policjantów z Czosnowa wynika, że mężczyzna nielegalnie działał w marcu i kwietniu 2011 roku. Już na początku marca wyłudził usługę telekomunikacyjną razem z telefonem, czym naraził firmę na straty na prawie 2 tysiące złotych. Udało mu się to uczynić, ponieważ przedstawił sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. Następnie na podstawie wyłudzonego zaświadczenia o działalności gospodarczej, pobrał dwa aparaty telefoniczne wraz z usługami telekomunikacyjnymi oraz modemem. W tym przypadku straty firmy wyniosły ponad 2 tysiące złotych.

Wszystko wskazuje na to, że Andrzej F. próbował także wyłudzić kolejny telefon komórkowy wraz z usługami, ale pracownik operatora w porę się zorientował, że zaświadczenie może być sfałszowane i umowy nie podpisał. Dzięki rozsądnemu zachowaniu firma nie straciła 1400 złotych.

Mając takie informacje, policjanci zatrzymali 49-latka. Następnie Andrzej F. został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty. Na podstawie zebranego materiału dowodowego nowodworski Sąd, zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci dwumiesięcznego aresztowania. Za oszustwa grozić może kara pozbawienia wolności do 8 lat.
ij

Powrót na górę strony