Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierował samochodem, w którym wiózł papierosy bez akcyzy

Data publikacji 21.05.2020

Policjanci z komisariatu policji w Nasielsku zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. W samochodzie przewoził prawie 44 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponadto w trakcie wykonywania czynności służbowych znieważył mundurowych i lekarza SOR. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci z komisariatu Policji w Nasielsku otrzymali informację, że kierujący fordem transitem, na drodze wojewódzkiej nr 632 w kierunku od Dębego do Nasielska, zjeżdża na przeciwległy pas ruchu i spycha innych kierujących z drogi.

W pewnym momencie mężczyzna skręcił na stację paliw w Lorcinie, gdzie został zatrzymany przez dzielnicowego oraz funkcjonariusza CSP Legionowo. Na miejsce przybyli rówież nasielscy kryminalni. 

Od kierującego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. 33-latek z Warszawy nie chciał jednak poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas interwencji był wulgarny, ubliżał funkcjonariuszom słowami uznawanymi za obelżywe. W związku z tym mundurowi udali się z mężczyzną do szpitala, gdzie 33-latek znieważył również wykonującego obowiązki służbowe lekarza SOR i  przez cały czas trwania czynności był agresywny.

Ponadto w pojeździe, którym kierował Krystian G. policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 44 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyznę zatrzymano.

Krystianowi G. zostały przedstawione 4 zarzuty, m.in. kierowania pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, znieważenia funkcjonariuszy Policji, przewożenia papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego w osobie lekarza.

Za tego typu przestępstwa grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny i utrata prawa jazdy.

st. asp. Joanna Wielocha/ea

Powrót na górę strony