Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasielszczanie zatrzymani za niszczenie mienia na terenie miasta

Data publikacji 15.08.2020

Policjanci z nasielskiego komisariatu policji zatrzymali dwie osoby podejrzane o umyślne niszczenie mienia. 18- latek i 19- latek z Nasielska usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie na terenie Nasielska doszło do kilku zniszczeń mienia. Policjanci z nasielskiego komisariatu policji podczas służby podjęli działania celem ustalenia oraz zatrzymania sprawców tych przestępstw. Dzięki zaangażowaniu i wnikliwej pracy funkcjonariuszy referatu kryminalnego udało się najpierw wytypować sprawców, a następnie skutecznie ich zatrzymać. Okazało się, że w całą sprawę zamieszanych jest dwóch młodych nasielszczan.

Pierwszy z nich to 19- latek, który jak ustalili mundurowi był już wcześniej karany za zniszczenie mienia. Podejrzany jest o to, że 24 lipca 2020 r. w Nasielsku przy ul. Sportowej umyślnie uszkodził szlaban wjazdowy na terenie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w Nasielsku poprzez kopanie oraz siłowe wyginanie szlabanu. Straty oceniono na kwotę 5.000 zł.

Ten sam mężczyzna wspólnie ze swoim 18- letnim kolegą- obaj to uczniowie jednej ze szkół na terenie miasta- jeszcze tego samego dnia przy ul. Lipowej i Sportowej w Nasielsku umyślnie uszkodzili 3 drzewa lipy oraz 5 koszy na szkodę gminy Nasielsk, powodując straty oszacowane na łączną sumę 7.000 zł.

Ponadto tej samej nocy na ul. Lipowej w Nasielsku dwaj młodzieńcy umyślnie uszkodzili dwa daszki od słupków ogrodzenia oraz konstrukcję osłaniającą śmietnik na terenie zespołu szkół zawodowych w Nasielsku, powodując tym samym straty na kwotę 1.000 zł.

Po zebraniu przez nasielskich śledczych materiału dowodowego, dwaj młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty niszczenia mienia, do których popełnienia się przyznali.

Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

PRZYPOMINAMY!!!

Niszczenie mienia zgodnie z art. 288§1 kodeksu karnego  to przestępstwo, które podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

 

st. asp. Joanna Wielocha/rr

 

 

 

 

 

 

  • policjant z zatrzymanym
    policjant z zatrzymanym
  • podejrzany podczas czynności
    podejrzany podczas czynności
Powrót na górę strony