Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Nowe działania w ramach akcji społecznych #ZnamTeNumery i #DzielnicaBEZstrachu
Wydarzenia ostatnich dni wykazały, że nawet podczas tak dramatycznej sytuacji, z jaką mamy do czynienia w południowo-zachodniej Polsce przestępcy nie mają żadnych skrupułów i wykorzystują każdą okazję celem realizacji swoich niegodziwych zamiarów. Stąd też obiektywnie stwierdzić należy, iż niezbędne jest prowadzenie systemowych działań edukacyjno-informacyjnych mających na celu ochronę najwrażliwszych grup społecznych i ich najbliższych. Policja dostrzega te oczekiwania poszukując nowych i skutecznych metod działania oraz partnerów cechujących się wrażliwością społeczną, a jednocześnie otwartych do podjęcia tego rodzaju wyzwania.
Dodano: 30.09.2024 -
Bankowcy dla cyberedukacji: oszustwo na „amerykańskiego żołnierza”
Na lotnisku miał pojawić się James – mężczyzna, z którym Monika korespondowała od jakiegoś czasu. James, bo tak się jej przedstawił, miał być amerykańskim żołnierzem, który utknął na misji w Syrii. Zbliżyli się do siebie korespondencyjnie. Wydawał się tak zaangażowany uczuciowo. Inteligentny, przystojny… Rozmawiali o wszystkim. Dopiero niedawno wyjawił, że nie stać go na bilet lotniczy. Więc Monika wysłała kwotę na podany przez Jamesa numer konta. Z nawiązką, żeby mógł w Polsce poczuć się swobodnie – 40 tys. zł.
Dodano: 29.09.2024 -
Zero Tolerancji Dla Piratów Drogowych
Nielegalne wyścigi uliczne to zjawisko, które stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa na terenie wielu miast, w tym także Warszawy. To nie tylko niebezpieczna forma rozrywki dla samych uczestników, ale także ogromne ryzyko dla przypadkowych osób. Stołeczni policjanci mając świadomość takich zagrożeń kontynuują i intensyfikują działania mające na celu eliminowanie tego typu zachowań z przestrzeni publicznej. Angażujemy do tego możliwie największą ilość sił i środków jakimi dysponujemy.
Dodano: 28.09.2024 -
Na czym polega proces rekrutacji do służby w Policji?
Proces rekrutacji do Policji jest złożony i wielostopniowy – od złożenia dokumentów, po przyjęcie do służby. Ma on na celu wyłonienie kandydatów najlepiej predysponowanych do pełnienia obowiązków służbowych. W niniejszym opracowaniu omówimy szczegółowo każdy z etapów procedury doboru.
Dodano: 27.09.2024 -
Pomaganie i Piłka to moje życie
Każdy z nas ma jakieś hobby. Dla niektórych jest to gotowanie, a dla innych gra w szachy. Są też tacy, którzy pasjonują się sportem. Te ostatnie zainteresowania to domena st. post. Małgorzaty Filipek z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Jej wielką pasją jest gra w piłkę nożną, którą uprawia w żeńskiej drużynie piłkarskiej działającej przy Komendzie Stołecznej Policji. Jak wygląda życie policjantki i sportsmenki? Opowie nam o tym osobiście.
Dodano: 24.09.2024 -
#JestemTuCZEKAM - kampania społeczna dotycząca zaginięć seniorów
Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ponad 2 tys. zaginięć osób powyżej 60 roku życia. Niestety, nie wszystkie z tych dramatycznych zdarzeń znajdują swój szczęśliwy finał. Dlatego tak istotne jest, aby im zapobiegać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów polska Policja, przy współpracy Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia Alzheimer Polska, przygotowała kampanię społeczną pod hasłem #JestemTuCZEKAM, mającą na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów. Informujemy Państwa o niej właśnie dziś, podczas obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera.
Dodano: 23.09.2024 -
Stołeczni policjanci pomagają powodzianom
192 policjantów Oddziału Prewencji Policji w Warszawie nieustannie od kilku dni pomaga mieszkańcom południa Polski poszkodowanym podczas powodzi. Stołeczni funkcjonariusze zabezpieczają tereny bezpośrednio przyległe do zalanych miejscowości na terenie województw dolnośląskiego i opolskiego. Na zalane wodą tereny wyjechały też 32 policyjne radiowozy. Wszystko po to, aby w walce z żywiołem wesprzeć inne służby podczas ewakuacji ludności czy zabezpieczenia zalanych miejscowości.
Dodano: 22.09.2024 -
Za kulisami działania Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP
W codziennej służbie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że spotyka się z policjantami z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego (WWP) Komendy Stołecznej Policji. Taka sytuacja może mieć miejsce przy okazji zabezpieczeń imprez masowych, zgromadzeń publicznych lub innych działań. Wśród komórek organizacyjnych, które wchodzą w skład WWP KSP, są nie tylko wywiadowcy, ale także nasze policyjne konie i jeźdźcy, psy i ich przewodnicy, a także funkcjonariusze zwalczający kradzieże kieszonkowe. Czym jeszcze zajmuje się stołeczny Wydział Wywiadowczo-Patrolowy, jakie realizuje na co dzień zadania? Opowie nam o tym naczelnik wydziału mł. insp. Grzegorz Kaczmarek.
Dodano: 22.09.2024 -
22 września DZIEŃ BEZ SAMOCHODU [spot polskiej Policji]
22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu ustanowiony przez Komisję Europejską w 2000 roku.
Dodano: 20.09.2024 -
Stołeczni policjanci w pełnej gotowości do pomocy powodzianom
Dramatyczna sytuacja, z jaką muszą mierzyć się mieszkańcy południa Polski postawiła w stan gotowości również stołecznych policjantów. Do dyspozycji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zostało skierowanych 47 policjantów (jeden pododdział) Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Z kolei do dyspozycji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wczoraj wyruszyła kolumna 15 radiowozów i 100 policjantów, a także zostało przekazanych 45 par kaloszy i 94 peleryny.
Dodano: 20.09.2024